Four’s Head (07/11/2015)


Distance – 6.8km

Junior 4X-

Time
Position Start Club Barnes Hammersmith Finish
1 127 Northwich I 03:16.2 11:03.6 19:14.0
2 126 Windsor Boys School III 03:16.7 11:15.2 19:20.5
3 122 Claires Court II 03:13.0 11:08.7 19:22.7
4 132 Shiplake I 03:12.7 11:08.0 19:31.2
5 120 Sir William Borlase II 03:13.7 11:14.4 19:37.3
6 151 Tideway Scullers VII 03:17.5 11:25.7 19:45.4
7 139 Rgs High Wycombe 03:20.2 11:26.6 19:45.8
8 121 Leander XIII 03:20.1 11:29.6 19:54.1
9 123 St Pauls School III 03:19.0 11:25.0 19:58.0
10 133 Norwich Sch I 03:15.3 11:25.1 19:59.1
11 124 Maidenhead II 03:18.5 11:25.9 19:59.2
12 143 Kingston I 03:20.4 11:37.9 20:10.2
13 480 George Watsons I 03:16.8 11:29.7 20:13.9
14 130 Globe I 03:22.5 11:35.6 20:15.6
15 142 Henley I 03:23.7 11:46.5 20:17.6
16 125 York City III 03:19.2 11:37.9 20:18.7
17 129 Lea I 03:22.9 11:38.2 20:21.6
18 131 Broxbourne I 03:22.5 11:45.4 20:25.1
19 136 Monmouth I 03:23.3 11:47.9 20:31.5
20 141 Bedford Modern I 03:29.9 11:53.8 20:32.8
21 137 Hinksey Sculling School I 03:23.5 11:49.4 20:32.9
22 156 St Peter’s I 03:24.8 11:47.4 20:35.3
23 153 Thames IV 03:23.7 11:49.5 20:37.0
24 150 Warrington I 03:29.5 12:01.7 20:46.2
25 155 Kings College School II 03:25.8 12:06.0 20:52.9
26 140 St George’s I 03:22.4 11:46.1 20:55.8
27 158 Walton I 03:30.5 11:55.9 20:56.2
28 144 Royal Shrewsbury I 03:27.2 11:57.4 21:01.3
29 138 Dart Totnes II 03:24.0 11:58.8 21:01.5
30 157 Dulwich College I 03:29.0 12:00.1 21:09.4
31 154 Abingdon I 03:24.7 11:57.6 21:09.4
32 146 Emanuel I 03:34.6 12:19.3 21:21.1
33 134 Worcester I 03:33.0 12:09.0 21:21.7
34 128 Doncaster Schools 03:29.6 12:12.9 21:30.5
35 160 Maidstone Invicta I 03:31.3 12:21.1 21:32.8
36 159 Falcon 03:41.0 12:37.4 21:48.3
37 152 Yarm I 03:39.3 12:40.6 22:17.8
38 135 Peterborough City 03:48.2 12:53.8 22:20.6

 

Junior 4+

Time
Position Start Club Barnes Hammersmith Finish
1 241 St Paul’s School IV 03:17.1 11:22.0 19:40.6
2 246 Hampton II 03:24.7 11:44.7 20:12.8
3 250 Shiplake II 03:22.6 11:46.6 20:22.9
4 243 Royal Shrewsbury II 03:23.8 11:47.8 20:25.2
5 261 Kings College School III 03:25.8 11:55.8 20:32.4
6 247 Kingston Grammar School 03:25.3 12:00.3 20:43.7
7 255 Norwich School II 03:26.6 12:06.0 20:53.5
8 252 Dulwich College II 03:31.7 12:09.6 20:57.8
9 263 Sir William Borlase III 03:32.3 12:06.5 20:57.8
10 244 Abingdon III 03:28.8 12:09.5 20:59.9
11 248 Northwich II 03:33.9 12:17.3 21:24.7
12 242 Tideway Scullers X 03:33.1 12:21.0 21:25.7
13 254 Yarm II 03:32.2 12:17.7 21:29.4
14 260 Emanuel School II 03:33.6 12:31.4 21:52.5
15 249 Monmouth III 03:40.3 12:44.7 21:52.7
16 245 Trent II 03:47.9 12:50.6 22:04.8
17 258 Walton II 03:37.4 12:40.7 22:10.1
18 251 Maidstone Invicta II 03:45.0 12:49.7 22:18.4
19 256 Maidenhead III 03:39.2 12:51.0 22:24.1
20 257 St Peter’s II 03:42.4 12:55.9 22:32.0

 

W.Junior 4X-

Time
Position Start Club Barnes Hammersmith Finish
1 360 Henley V 03:28.5 12:01.5 20:49.7
2 365 Shiplake Vikings 03:32.0 12:12.9 21:03.1
3 366 Warrington II 03:30.0 12:17.0 21:10.7
4 386 Headington I 03:34.2 12:24.6 21:19.8
5 362 Marlow VI 03:31.5 12:23.3 21:21.2
6 361 Latymer Upper II 03:34.1 12:24.9 21:32.2
7 367 Nottingham VII 03:38.6 12:43.3 22:03.1
8 381 Thames XI 03:49.4 13:01.8 22:09.8
9 395 Sir William Borlase V 03:42.0 12:51.3 22:12.5
10 363 York City VII 03:38.4 12:45.9 22:12.8
11 368 Liverpool Victoria 03:40.6 12:48.7 22:14.2
12 398 Lea VII 03:43.9 12:57.9 22:16.2
13 374 Shiplake III 03:42.2 12:48.8 22:19.4
14 364 Trent IV 03:46.9 12:59.2 22:26.1
15 371 City Of Oxford VI 03:46.0 12:58.2 22:26.4
16 382 Lady Eleanor Holles I 03:48.4 13:03.0 22:26.5
17 379 Bedford Modern II 03:47.3 13:05.0 22:26.5
18 380 Tideway Scullers XIII 03:48.0 13:03.6 22:26.9
19 384 Walton III 03:48.0 13:00.8 22:28.2
20 369 Globe III 03:46.9 13:06.9 22:29.7
21 387 St George’s II 03:46.7 13:00.2 22:30.1
22 392 St Paul’s Girl’s I 03:47.9 13:15.5 22:37.1
23 394 St Peter’s III 03:53.0 13:17.6 22:48.0
24 390 Maidenhead IV 03:50.3 13:11.5 22:49.1
25 385 Dart Totnes V 03:45.9 13:10.6 22:49.8
26 378 Grosvenor, Chester I 03:50.8 13:10.5 22:52.5
27 383 Maidstone Invicta III 03:51.7 13:12.1 23:09.1
28 391 Yarm III 03:51.4 13:31.5 23:15.4
29 376 Emanuel School III 03:56.1 13:29.7 23:18.1
30 370 Broxbourne V 03:53.8 13:18.5 23:18.1
31 375 Worcester IV 03:55.6 13:35.0 23:36.9
32 393 Millfield 04:04.1 13:51.2 23:56.0
33 372 Cantabrigian VI 04:01.8 13:45.2 24:01.6
34 396 Shoreham I 04:07.3 14:11.2 24:22.6

 

W.Junior 4+

Time
Position Start Club Barnes Hammersmith Finish
1 416 Henley VII 03:42.3 12:54.3 22:08.2
2 415 Sir William Borlase VI 03:45.8 13:04.6 22:32.1
3 417 Lady Eleanor Holles II 03:52.8 13:25.0 22:57.0
4 418 Emanuel School IV 03:56.4 13:36.7 23:12.9
5 430 St Paul’s Girl’s II 04:03.9 13:44.7 23:23.3
6 431 George Watson’s II 03:57.6 13:34.1 23:32.2
7 420 Headington III 04:00.2 13:45.9 23:33.4
8 423 Bedford Modern III 03:59.9 13:49.8 23:53.4
9 426 Shiplake IV 04:01.9 13:46.1 23:55.6
10 419 Putney High II 04:04.1 14:02.5 23:59.1
11 427 Hinksey Sculling School II 03:57.2 13:53.7 24:00.7
12 428 Cantabrigian VII 04:01.0 13:53.0 24:14.2
13 429 Walton IV 04:04.6 13:57.1 24:35.7
14 422 Maidstone Invicta IV 04:10.2 14:17.8 24:45.0
15 421 Yarm IV 04:11.9 14:24.8 25:04.5
16 432 Bexhill 04:19.6 15:04.8 25:59.2

JuniorRowingResults