Four’s Head (12/11/2016)


Distance – 6800m
JUN.4+
JUN.4X-
W.JUN.4+
W.JUN.4X-

JUN.4+

Position Start Club Crew Time
1 215 St Paul’s School IV 19:37.3
2 218 Westminster School II 19:48.2
3 216 Shiplake College II 19:52.4
4 237 Radley College II 19:54.1
5 221 Eton College II 20:19.1
6 219 King’s College School III 20:22.4
7 223 Bedford School I 20:24.3
8 217 Royal Shrewsbury School II 20:25.6
9 227 Abingdon School III 20:27.2
10 236 Marlow V 20:38.3
11 224 Maidenhead VI 20:57.1
12 232 Eton Excelsior 21:03.7
13 228 St George’s College I 21:11.3
14 234 Hinksey Sculling School II 21:13.6
15 222 Norwich School II 21:16.0
16 220 Great Marlow School II 21:38.6
17 233 Walton II 21:39.9
18 229 Llandaff II 22:22.6
19 226 Yarm School II 22:31.9
20 235 Maidstone Invicta III 23:15.6

==========

JUN.4X-

Position Start Club Crew Time
1 127 Leander XI 18:51.2
2 126 Shiplake College I 18:53.4
3 124 Windsor Boy’s School I 18:54.9
4 129 Marlow IV 18:55.9
5 130 Maidenhead II 18:56.2
6 133 Tideway Sculler’s Shool VI 19:00.3
7 146 Westminster School I 19:02.7
8 123 Northwich II 19:09.2
9 128 Leander I 19:30.2
10 147 Latymer Upper School II 19:32.8
11 125 Claire’s Court School 19:33.1
12 148 Abingdon School II 19:36.0
13 135 Great Marlow School I 19:43.8
14 154 Walton I 19:51.4
15 140 Henley III 19:52.2
16 138 King’s College School I 19:58.9
17 143 George Watson’s College/St Andrew’s 20:03.7
18 151 Radley College I 20:06.8
19 144 Hinksey Sculling School I 20:07.6
20 153 Trentham I 20:09.8
21 150 Llandaff I 20:11.2
22 136 Norwich School I 20:11.5
23 141 Yarm School I 20:19.7
24 149 Exeter I 20:32.5
25 139 St Paul’s School III 20:36.4
26 137 Emanuel School I 20:38.6
27 142 Maidstone Invicta I 20:43.6
28 152 RGS High Wycombe 20:48.6
29 132 King’s School Ely 21:00.4
30 134 Peterborough City II 21:12.5
31 145 Staines II 21:13.3

==========

W.JUN.4+

Position Start Club Crew Time
1 389 Henley V 21:07.5
2 394 St Paul’s Girls School II 21:26.0
3 391 Lady Eleanor Holles II 22:07.7
4 403 St Andrew 22:28.3
5 395 Putney High School II 22:30.7
6 396 Bedford Girls School II 22:36.8
7 400 St George’s College II 22:39.2
8 390 Sir William Borlase GS V 22:50.2
9 398 Yarm School IV 22:54.0
10 399 City of Cambridge VI 22:56.3
11 404 Headington School III 22:59.9
12 397 Godolphin School I 23:05.4
13 405 Walton IV 23:23.3
14 408 Norwich High School 23:46.3
15 402 Maidstone Invicta V 24:23.8

==========

W.JUN.4X-

Position Start Club Crew Time
1 350 Henley IV 20:24.2
2 354 Marlow VII 20:35.8
3 367 Lady Eleanor Holles I 20:43.3
4 366 Latymer Upper School IV 20:56.6
5 357 Royal Shrewsbury School VI 21:13.4
6 351 Shiplake College III 21:19.2
7 355 City of Oxford VIII 21:22.5
8 368 Sir William Borlase GS IV 21:24.1
9 353 Becket School 21:27.9
10 358 Yarm School III 21:44.6
11 361 Thames VIII 21:47.6
12 360 Emanuel School III 21:48.0
13 370 Headington School III 21:55.7
14 365 Sir William Perkins’ School 21:59.7
15 373 Maidenhead VII 22:03.4
16 359 Putney High School I 22:08.1
17 376 Hinksey Sculing School III 22:14.2
18 372 St Paul’s Girls’ School I 22:20.5
19 363 Royal Chester V 22:31.7
20 374 Maidstone Invicta IV 22:33.6
21 375 City of Cambridge V 22:35.1
22 380 Walton III 22:35.6
23 352 Broxbourne III 22:56.3
24 362 Llandaff III 23:01.3
25 369 LYR Tradesmen 23:03.5
26 364 Bedford Girls School I 23:23.6
27 377 North Staffordshire 23:28.7
JuniorRowingResults